Народні депутати пропонують посилити адміністративної відповідальності за правопорушення на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду. Штрафи за такі порушення можуть злетіти в 50 разів.

Відповідна норма прописана в урядовому законопроекті №11309. 29 квітня він був прийнятий за основу голосами 234 нардепів. 

Цей законопроект має врахувати нові екологічні обмеження на проїзд механічних транспортних засобів (зокрема, мотоциклів, квадроциклів та баггі) на заповідній території. Це стане кроком на шляху повної заборони джипінгу в українських заповідниках, оскільки законопроєкт передбачає значно вищі штрафи за порушення правил охорони та використання заповідних територій:

  • для фізичних осіб – від 8,5 тис. до 17 тис. грн;
  • для посадових осіб – від 17 тис. до 25,5 тис. грн.

“Без оновлення політики штрафів є ризики, що потенційні правопорушники зможуть ігнорувати нові правила, адже сьогодні розмір штрафу для громадян становить від 153 до 408 грн, а для посадових осіб – від 255 до 510 грн. Такі суми не виконують превентивну функцію. Для прикладу, в 2024 році було винесено 661 протокол і накладено штрафів на суму лише 89,24 тис. грн. Але фактичні збитки природно-заповідному фонду за цей же період становили понад 430 млн грн”, – заявила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Вона також наголосила, що це є частиною міжнародних зобов’язань України, оскільки стаття 361 Угоди про асоціацію з ЄС визначає питання охорони довкілля як стратегічне. “Збільшення штрафів – один з дієвих методів захистити біорізноманіття від знищення та негативного впливу транспортних засобів”, – зазначила міністр.

Також OBOZ.UA повідомляв, що за спалювання сухого листя, гілок та трави в лісах забруднює повітря, знищують мікрофлору ґрунту та біорізноманіття, знижують родючість ґрунту. Тому в Україні за це передбачені штрафи від 1530 до 30 600 грн

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *