Росія хоче після укладення мирної угоди з Україною запропонувати США спільні проєкти в Арктиці, у нафтовій, газовій галузях та у видобутку рідкісноземельних мінералів. США ж бачать економічні стимули як інструмент для залучення Росії до мирного процесу і прагнуть забезпечити доступ своїх компаній до російських енергетичних активів.
Про це повідомляє Bloomberg. За даними джерел, російська сторона, натхненна приватними розмовами Дональда Трампа про можливі економічні угоди після завершення війни, активно працює над переліком проєктів, які можуть зацікавити американську сторону.
Куратором цього процесу є Кирило Дмитрієв, спеціальний уповноважений президента Росії Володимира Путіна з економічних питань, який став ключовим посередником між Москвою та потенційними партнерами в США. Серед найбільш перспективних напрямків співпраці розглядаються розробка родовищ нафти і газу в Арктиці, спільні енергетичні проєкти з “Газпромом” та “Роснефтью”, а також видобуток рідкісноземельних мінералів на Далекому Сході, зокрема на родовищі Томтор у Якутії.
Наразі прямі переговори між Росією та США не ведуться через діючу систему санкцій та загальну настороженість Кремля щодо допуску іноземного капіталу до стратегічних галузей. Водночас, адміністрація Трампа розглядає економічні стимули як ключовий інструмент для досягнення домовленостей і зміцнення миру, зокрема шляхом залучення американських компаній до російських енергетичних і мінеральних проєктів.
Особливу увагу приділяють також можливості участі США у контролі над об’єктами енергетичної інфраструктури, такими як Запорізька атомна електростанція, яка зараз знаходиться під російською окупацією. Це викликає серйозні застереження з боку України, яка наполягає на спільному або суверенному контролі над критично важливими об’єктами.
Незважаючи на значні економічні та політичні ризики, обидві сторони оцінюють можливість налагодження взаємодії в енергетичному секторі як важливу частину великої мирної угоди. Однак, деякі російські чиновники сподіваються, що вони зможуть налагодити економічне партнерство зі США, навіть якщо переговори про припинення бойових дій в Україні зазнають краху. Речник Кремля Дмитро Пєсков не відповів на прохання ЗМІ про коментар.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, у Китаї розглядають можливість звільнення частини імпорту зі США від 125%-вих мит. Причина – негативний вплив торгової війни між країнами на китайську економіку. Адже втрати від цього чинять сильний тиск на окремі її галузі.
Джерело: OBOZ.UA